Site Overlay

Muži a jejich peníze

To že muži mají rádi peníze, je známo. I když se na svoje milované penízky těší s příchodem výplaty, stojí za tím mnoho úsilí a potu. Většina mužů, musí pracovat manuálně, od rána až do večerních hodin. Spousta z nich, na to jakou odvádí práci, jsou peněžně nedoceněni. Až možná na pár výjimek, co dosahují poměru práce k výdělku finanční stability. Jestliže chtějí pánové více peněz, pak musejí počítat i s pracovním víkendem nebo nějakým bokovým výdělkem.

Pak je tu skupina mužů, co dostávají hodně peněz za málo muziky. To je ale nespravedlivé že? Jistě je značná jejich profese, dovednosti, praxe, vzdělání. Odvíjí se od toho spousta aspektů, na které musíme brát zřetel.

Když pomineme srovnání práci s výdělkem, musíme dodat, že je jedno, jakou mají
muži profesi. Jsou celoživotně brány za ty, co živí rodinu. Ať už jejich ženy jsou na mateřské, rodičovské dovolené nebo chodí do zaměstnání. Je to z pravidla dáno tím, že většinou muž vydělává více, než žena. Určitě najdete pár, co to mají opačně, že žena donese domů více peněz , než muž. Ačkoli se to neříká nahlas, muže uráží a trápí, že donese menší výdělek a cítí se nedoceněný. Bez pochyb se není čemu divit.

Peněženka v zadní kapse muže

Jak muži zacházejí s penězi?

 

Nedá se řídí, že jsou všichni muži stejní. Co muž, to jiný kus a přístup k penězům. Jako máme šetřílky, tak máme i muže, co rozhazují penězi, jako by doma měli oslíka. Rozdílem je, zda muž má nějaké větší výdaje nebo třeba žádné. Zda má nebo nemá rodinu. Jestli zná nebo nezná hodnotu peněz. Jednoznačné nejde určit, zda umí zacházet s penězi. Do určité míry, jsou v některých věcech horší než ženy. Muž, pokud zatouží neodolatelným způsobem po nějaké věci, většinou se medová doleva ani doprava a koupí si ji. Kdežto žena, sice touží po nějaké věci, chodí několikrát kolem obchodu, ale většinou si tu věc nekoupí. I když se do něj několikrát vrátila. Dalším specifikem pro muže je, že často utrácejí za nesmysli nebo je pošlete do obchodu pro tři věci, donesené plnou tašku. Odůvodnění je jasně, určitě to bude potřeba.

Muži co šetří, aby byla jejich budoucnost jednodušší

Taková zadní vrátka když máte, pak se nemusíte strachovat, že nebudete mít peníze. Pakliže se přihodí nějaká zdravotní komplikace nebo přijdete o práci, nemusíte se bát o svoje finance. Máme i některé muže, kteří myslí dopředu. Možná něco investují, ale mají dostatečnou rezervu, kdyby náhodou. Těmto chlapům se říká MUŽI s velkým M. Nežijí ze dne na den, ale myslí i do budoucna.

Muž sedící na mincích

Skrblík na svém místě

I když muži šetří, občas nějakou tu korunu pustí, ale Skrblík nikdy. Je to ten typ může, co Vás pozve na skleničku. Ale když dojde na placení, buď zaplatíte každý sám za sebe nebo nedej bože, to zaplatíte i za něj. Občas se to může stát, ale i tací muži existují.

Boreček, co rozhazuje i půjčené kalhoty

Muži, co absolutně neznají hodnotu peněz. Žijí v domnění, že jejich kapsa je bezedná. Těmto chlapům je jedno, jestli mají nebo nemají rodiny. Jedou si to svoje, než ohledu na okolností. Nejčastěji dopadnou způsobem, kterému se říká PŮJČÍŠ MI? Jedna věc je, vydělávat dostatek peněz, jiná nám ukazuje, že není dostatek peněz. Podle toho by se měl každý muž zařídit, ať má nebo nemá dítě.

Peníze jsou všemocné?

Pánové, co nemající hluboko do kapsy, ale mají velkou tendenci ukazovat na veřejnosti, kolik má u sebe peněz. Což je velmi nevhodné chování, pokud sedíte někde s přáteli. Je hezké se pochlubit, že se Vám daří. Jenže přehnaně ukazováni peněz vede k závisti, která může rozbít vaše přátelství. Na druhou stranu si uvědomte, že tomu, komu to ukazujete, možná není na tom finančně dobře. A ten dotyčný může momentálně řešit nějakou finanční krizi. Důležité není kolik vydělá muž, ale jak s penězi naloží.
 

Je určité procento mužů, co šetří, váží si peněz. Peníze ukládají nebo investují. Pak jsou pánové, co neumí šetřit a rozhazují. Neváží si hodnoty peněz. Vyhovuje jim život plný adrenalinu, zážitku a užívání si peněz? Znáte i skrblíky nebo ty, co šetří? Neházejme ale všechny do stejného pytle.