Site Overlay

Stěhování v Praze 6 dnes probíhá jinak, než za socialismu

Kdo z vás je z, jak se říká „staré školy“, možná předpokládá, že stěhováci pouze nosí krabice věcí, skříně a postele vcelku, chladničky a pračky na popruzích, a že možná vyžadují nějaké občerstvení, pivo, cigarety a podobné podstrojování, jak tomu bylo u melouchářů za socialismu. Doba se však změnila a stěhovací služby patří k velmi žádaným, ale zároveň v silné firemní konkurenci. Stěhovací firmy se musí hodně otáčet, aby si udržely dobré jméno a neztratily zájem zákazníků, což je celkem pochopitelné, a proto se také snaží maximálně vyjít vstříc a rozšiřují mimo jiné i svůj sortiment služeb.

označení křehkých věcí

Co tedy lze požadovat, pokud potřebujete kupříkladu přestěhovat komplet celý byt nebo dům?

Balicí materiál – některé stěhovací firmy vám zajistí bublinkovou a flexi fólii a mohou prodat či pronajmout kartonové krabice. Vše záleží na dohodě, každopádně se nezdráhejte kvůli balicímu materiálu firmu oslovit.

kartonová krabice

Rozebrání nábytku – nábytek, který se dnes vyrábí jako stavebnice, je doporučeno přestěhovat v demontovaném stavu, máte pak jistotu, že nebudou příliš zatížené šroubové spoje, vruty a čepy, což by pak mohlo vést k poškození výrobku nebo ke zkrácení jeho životnosti. Stěhovací firmy vám pomohou i s demontáží velkých nábytkových sestav a přestěhují i kompletní kuchyni. Rozeberou i vestavěné skříně a mohou je na novém místě přizpůsobit tamním prostorám (pokud je to technicky možné).

Služby na klíč – rozsah stěhování v Praze 6 Stěhování mamut může být velmi různorodý, od přemístění několika těžších předmětů až po přestěhování dvougeneračního domu, ale i nebytových prostor, jako jsou garáže, sklady či výrobní provozy. Stěhování může proběhnout i na klíč, kdy pouze zajistíte přístup do obou objektů a o nic se nestaráte, ani o balení a vybalování věcí.

Vyklízení – stěhovací firmy mají v popisu práce i vyklízení objektů a odvoz nepotřebných věcí na sběrná stanoviště, případně do míst, kde se ukládá nebezpečný či velkoobjemový odpad. Můžete je požádat o odvoz a likvidaci všeho, co již nepotřebujete, i v průběhu samotného stěhování.