Site Overlay

Tma porazí i větší hrdiny

Jen si představte, stojíte na úplně cizím místě. Najednou se zhasnou všechna světla. Víte, že jste tu sami nebo si to alespoň myslíte. Nemáte u sebe žádný předmět, který by osvítil cestu nebo alespoň tu místnost. Okolo vás je jen černá tma a do ní se ozývá těžké dýchání, výkřiky a těžké kroky. Tak to by se asi nejednomu z nás zatajil dech a možná vystoupily krůpěje potu. Naštěstí ve většině případů, je povinností na větších a veřejných prostorech, nainstalovat nouzová svítidla nebo nápisy, které budou směřovat k východu a opuštění prostorů. A je pravdou, že pak stačí jen malý záblesk světla, třeba i jen ze zápalky a rázem je vidět na cestu.

nouzové světlo

Nouzová světla

Takové osvětlení je v mnoha různých podobách. Je samozřejmě jedním z nejvýznamnějších druhů i požárně bezpečnostních zařízení. Nouzové svítidlo Beghelli je jedním z nejlepších a také energeticky úsporných osvětlení u nás na trhu. V první řadě mají velmi vysokou svítivost, ale zároveň úsporu, což jsou dvě složky, které se vždy cení. Hlavním účelem nouzového osvětlení je zviditelnit prostory, aby nedocházelo ke zbytečné panice, když selžou právě hlavní světelné zdroje. Pokud bude dostatečně označena chodba a ještě na ní umístěno únikové osvětlení, lidé se budou podle toho snadno řídit. Zároveň bude zajištěn klidný odchod z tohoto prostoru. V žádném případě taková světla nefungují k tomu, aby byla náhražkou za klasická světla. To lze jen a pouze za určitých podmínek.

východ

Produkty, které nezklamou

Osadit příslušné místo svítidlem je jeden úkol, ale druhý je pro změnu takový, že musí pěkně zapadnout do samotného prostředí. Vždyť jak by vypadalo například světlo, které patří do tunelu, v restauraci, hotelích, nemocnicích nebo na školách. Naštěstí i v tomto směru trh hodně postoupil kupředu a především nabídka svítidel Beghelli je poměrně široká. Svým vzhledem snadno zapadnou přesně do určeného nebo potřebného prostoru. Vlastně cesta ven nebyla nikdy jednodušší.

3/5 - (2 votes)