Site Overlay

Zařiďte si bydlení ve stylu hygge

Hygge je opravdu prostý styl, který se týká nejen způsobu žití života, ale i designu Vašeho živobytí. Jednoduchost a pohodlnost. Ve Vašem bytě byste se měli cítit pohodlněji než na jakémkoliv jiném místě. Zkrátka tak, že se budete těšit, až se vrátíte a odpočinete si. Mělo by Vás to doslova lákat domů. Nejedná se tu o drahý nábytek a vybavení, ba naopak. Až moc moderní interiér může působit uměle, stroze, ale i neosobně. Zde je uvedeno několik typů, jak si bydlení zútulnit.

hygge obývák

Dřevěný nábytek

Můžete zvolit jakýkoliv druh dřeva se Vám líbí, ať už masív nebo lamino, je to úplně na Vás. Dřevo navozuje především pocit tepla, což k hygge skvěle patří – kdybyste měli chladný pocit, tak se asi moc dobře cítit nebudete.

Doplňky

Začneme u těch menších – vonné svíčky a difuzéry. Vonné produkty dokážou byt zútulnit na jedničku, když přijdete domů a ucítíte vůni bavlny, vanilky nebo čehokoliv, co máte rádi, tak Vám to doopravdy zpříjemní den.

Polštáře a polštářky – dejte je na všechna místa, kde chcete relaxovat. Na postel, gauč, křesla, ale klidně i na zem, pokud se tam budete cítit pohodlně. Vybírejte pastelové barvy, žádné křiklavé ani výrazné vzory.
pohodlí domova

Přikrývky si pořiďte opravdu teplé, aby se zimě nepodařilo zkazit Vaše pohodlí a nebylo Vám tak chladno. S barvami a stylem dek je to to samé jako u polštářů. Prostě jednoduchost!

Osvětlení – Nekupujte si žádné obří visací lustry ani stojací lampy – dejte přednost menším lampičkám s teplým světlem. Bílé světlo ve Vás vyvolá pocit chladu a sníží to stupeň komfortu. Teplé světlo „zahřeje" a zkrátka se budete cítit fajn.

 

Vybavení interiéru bychom shrnuté měli. A teď už jen zbývá navodit atmosféru – nalijte si skleničku vína, zapalte si svíčku, zachumlejte se do deky a vezměte si třeba knížku nebo si pusťte film a užívejte si relaxování. Vychutnávejte si každého okamžiku a pohody, odpoutejte se od problémů a aspoň na chvíli nechte svou mysl bezstarostnou.

4.7/5 - (4 votes)